Klasy trzecie na Szlaku Orlich Gniazd

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Klasy trzecie na Szlaku Orlich Gniazd

W poniedziałek 13 czerwca klasy trzecie udały się na wycieczkę do dwóch zamków na Szlaku Orlich Gniazd.

Najpierw uczniowie odwiedzili Zamek Korzkiew – XIV wieczną warownię rycerską.  Uczestnicy podziwiali wnętrza zamku,  przechadzali się po dziedzińcu i  komnatach,  oglądali sprzęty i elementy zbroi rycerskich oraz broń białą. Mogli przymierzyć średniowieczne stroje, jak również nauczyć się tańców dworskich. Wzięli udział w warsztatach kaligrafii średniowiecznej, na których uczyli się korzystać z piór z ciętymi  stalówkami i inkaustu oraz pisać wybranym krojem pisma. Spróbowali swoich sił w grze mającej swoje źródła w średniowieczu.

Po spożyciu ciepłego posiłku, udali się do Pieskowej Skały, aby podziwiać wznoszący się tam zamek i przespacerować do Maczugi Herkulesa. Dzięki wycieczce mogli poczuć się jak w średniowieczu i aż żal było wracać do teraźniejszości.