Konkurs „W kręgu mitów i kultury antycznej”

, Z codziennika humanisty, Aktualności

Grupa uczniów z klas drugich i trzecich naszego Gimnazjum wzięła udział w X edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej”. Młodzież zainteresowana tematyką mitologiczną oraz kulturą antyczną miała okazję wcześniej uczestniczyć w przygotowującym do konkursu wykładzie na temat kultury i sztuki starożytnego Egiptu.  Zajęcia odbyły się na krakowskim Kazimierzu w zabytkowym budynku dawnej synagogi Wolfa Poppera pochodzącej z XVII w. (dziś mieści się tam oddział SCKM w Krakowie).  Uczniowie musieli też zapoznać się z podaną literaturą tematyczną.

Zmagania konkursowe odbyły się w środę 30 marca w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Wyniki pisemnego testu zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia.

Nauczyciele języka polskiego