Małopolska Noc Naukowców 2015

, Niecodzienne wydarzenia, Świat matematyki i przedmiotów przyrodniczych

W piątek 25 września krakowskie placówki naukowe i uczelnie po raz kolejny zaprosiły na ciekawe wykłady i zajęcia w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców.

Grupa uczniów z klas: 2a, 2b, 2e i 3a pod opieką p. Teresy Bogacz i p. Teresy Sklepek pojechała na zajęcia zorganizowane przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Uczestniczyliśmy w pokazach sterowania z użyciem technologii Kinect oraz warsztatach „Gry animowane od kuchni – stwórz własną grę w Adobe Flash" w Katedrze Informatyki i Metod Komputerowych. Odwiedziliśmy Ogrody Matematyki, gdzie rozwiązywaliśmy zagadki logiczne i oglądaliśmy prezentacje graficzne wykonane w programie SURFER. W Instytucie Techniki były pokazy i zabawy z wykorzystaniem robotów dydaktycznych oraz wykonanych przez studentów IT.