Matematyczny Czar Par

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

W czwartek 18 listopada 2010 r. w Naszym Gimnazjum odbył się konkurs „Matematyczny Czar Par”.W konkursie startowali uczniowie z klas pierwszych i drugich. Organizatorzy: Maria Bocheńska, Teresa Bogacz, Teresa Sklepek, Teresa Solarz i Maria Zdebska przygotowali 8 konkurencji: Grę planszową, Tangram, Domino, Grę w wojnę,Problem, Krzyżówkę liczbową, Krzyżówkę literową i Układankę.Zawodnicy musieli w określonym czasie zaliczyć wszystkie konkurencje wykazując się nie tylko znajomością działań na liczbach czy własności figur geometrycznych ale również sprytem, refleksem i umiejętnością współpracy.

Sędziami we wszystkich konkurencjach byli koledzy z klas trzecich –

3c  Daniel Bieroń, Anna Cygan, Andrzej Czajka, Iza Galus, Grzegorz Gołyźniak,  Adrian Keller, Michał Król, Marcin Miśkowiec, Patryk Paciorek, Weronika Majchrzyk, Karolina Słabosz, Mateusz Szymanek, Wiktoria Wiśniewska, Mateusz Witosław,

3d  Marcin Ksiądz,

3e  Agata Czerwińska, Jakub Dębiński, Daria Gawełek, Karolina Grabowska, Łukasz Hajduk, Mariusz Juszczak, Mateusz Maciejko, Paweł Mars, Michał Łakomy, Paweł Paterski, Mateusz Podoba, Karolina Rosa, Konrad Szopa, Magdalena Weber, Robert Witek, Paweł Wojtaszek,

3f  Patryk Barbarowski, Mateusz Brzoskwinia, Ewelina Dziudzia i Joanna Kowalewska

asystentami byli uczniowie Gabrysia Głąb 2b i Bartek Kościółek 3e

Najlepsi zawodnicy z klas pierwszych:

I miejsce     Wojtek Gumkowski  Rafał Kwiecień  klasa Ic ( para nr 8)  135/141pkt

II miejsce    Damian Gudowski, Mateusz Mikuła  klasa If ( para nr 13)  133 pkt

III miejsce   Aleksandra Tarnowska klasa Ia, Michał Suchanek klasa Ic (para nr 3) 132 pkt( lepszy czas 46:46)

IV miejsce  Jakub Sroka i  Paweł Szcześniak klasa Ia (para nr 2) 132 pkt ( czas 52:11)

V miejsce    Sebastian Chmielewski i Adrian Pytlik klasa Ic (para nr 6) 131 pkt (czas 41:24)

Uczniowie Bartosz Jędrzejewski i Adrian Gablewski  klasa If (para nr 12) również uzyskali 131 pkt, ale w dłuższym czasie, dlatego zajęli VI miejsce.

Najlepsi zawodnicy z klas drugich:

I miejsce   Adrian Karbowniczek Michał Kowalczyk klasa 2a ( para nr 22)  148/148 pkt

II miejsce  Anna Niewójt klasa 2a Natalia Poniewierka  klasa 2b   ( para nr 25)  145 pkt

III miejsce Bartosz Fular i Maciej Deptuła klasa 2a  ( para nr 23) 142 pkt

IV miejsce Karol Wszołek i Filip Ciesielski   klasa 2d (para nr 29) 141 pkt

V miejsce  Izabela Kita i Aleksandra Połomska klasa 2c (para nr 21) 140 pkt ( lepszy czas)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.