''Matematyczny Kangur''.

, Sukcesy, Aktualności

16 marca 2006 roku odbyła się w Polsce p i ę t n a s t a edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Konkurs ten organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).

Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród.

Konkurs przeprowadzony został również w naszej Szkole. W konkursie wzięło udział 64 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum.
Wyróżnienia otrzymali:

Paweł Głowiak – klasa I g Maciej Okularczyk – klasa I f Kamil Bukowczyk – klasa II h Sebastian Bojko – klasa III g Katarzyna Buczak – klasa III i Marcin Roman – klasa III g