„ Miasteczko drogowe” – spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

, Bezpieczeństwo, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

„ Miasteczko drogowe” – spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

2 i 3 marca klasy I - III oraz oddział „0” wzięły udział w zajęciach organizowanych przez Straż Miejską. W pogadance uczestniczyli  uczniowie z klasy 3 a, a pozostali uczniowie w „auto-chodziku”.

Mała sala gimnastyczna zamieniła się w „Miasteczko drogowe”, a uczniowie mogli wcielić się w rolę pana policjanta, obsługiwać na stacji benzynowej „ auto-chodziki”, sygnalizatory świetlne  oraz kierować ruchem drogowym.

Strażnik Miejski  przekazał uczniom wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze oraz przypomniał rolę znaków drogowych. Uczniowie podawali własne przykłady kolizji drogowych, zadawali nurtujące ich pytania. Dlatego teraz jesteśmy bardziej czujni i unikamy niebezpiecznych sytuacji na drodze.  „ Miasteczko drogowe” to dobra zabawa i nauka.