Miesiąc Języka Ojczystego w naszej Szkole

, Z codziennika humanisty, Aktualności

Miesiąc Języka Ojczystego w naszej Szkole

Witajcie Miłośnicy Języka Ojczystego!

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ. Konkursy są organizowane w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego.

* VI KONKURS NA GADKĘ
„Gadajcie, coście we wsi jadali” –  polega na przygotowaniu gwarowego niewierszowanego, oryginalnego monologu.

* VI KONKURS NA REKLAMĘ
Uczniowie szkół podstawowych mogą wcielić się w rolę PR-owców i nakręcić reklamę na temat „Powiedz mi, co jesz, a powiem Ci,
skąd jesteś”. Zadaniem będzie nakręcenie filmu reklamującego dowolny produkt, ideę lub usługę.

Terminy:

* koniec nadsyłania prac konkursowych — 31 marca 2021 r.
    * ogłoszenie wyników  — do 7 kwietnia 2021 r.

SZCZEGÓŁY ORAZ REGULAMINY Z FORMULARZAMI ZGŁOSZENIOWYMI
DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE: HTTP://MJO.UJ.EDU.PL/KONKURSY-2021

W celu uzyskania wskazówek do przygotowania pracy zainteresowani uczniowie  mogą kontaktować się przez Librus lub platformę Teams z Panią Aldoną Jankowską (do czwartku 25.03.).