„Miłe łąki na balkony”

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

„Miłe łąki na balkony”

Lubisz zapach chabrów, maków i innych kwiatów polnych? Już od dziś możesz zasiać swoją prywatną, balkonową lub parapetową łąkę kwietną, a to wszystko dzięki akcji „Miłe łąki na balkony”. Od 2017 r. łąki kwietne podbijają serca mieszkańców Krakowa. Każdego roku, liczba tych wielogatunkowych enklaw bioróżnorodności na terenie miasta sukcesywnie wzrasta, obecnie jest ich ok. 30 ha.

Łąki na balkony to akcja organizowana przez krakowski ratusz, której celem jest zazielenienie miasta, poprawa bioróżnorodności, a także zagwarantowanie pożywienia i schronienia pożytecznym owadom zapylającym.

Nasza szkoła również zaangażowała się w ten projekt. Uczniowie otrzymali torebki z nasionami polnych kwiatów, które wysiali do doniczek na swoich balkonach i działkach. Zapraszamy do galerii!