Młodzieżowa e-Akademia Nauk Matematyczno-Przyrodniczych

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

Czym jest e-AKADEMIA?

Projekt e-AKADEMIA jest nowoczesną formą pracy pozalekcyjnej młodzieży, w większości odbywającą się przez Internet. Zajęcia w e-Akademii prowadzone są przez nauczycieli-instruktorów, najlepszych specjalistów z matematyki, informatyki, fizyki, chemii, biologii i geografii, pod stałą opieką doradców metodycznych oraz ekspertów z krakowskich wyższych uczelni. Akademia oferuje w bardzo atrakcyjnej formie dostęp do doświadczeń, ćwiczeń i warsztatów. W ten sposób skutecznie poszerza proces edukacji szkolnej. Projekt w całości finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”.

Kogo zapraszamy do e-Akademii?

Uczniów klas I krakowskich gimnazjów, zainteresowanych przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, którzy uzyskali co najmniej 32 punkty na sprawdzianie po klasie szóstej. Pierwszeństwo przyjęcia mają uczniowie z najwyższym wynikiem. Ilość miejsc ograniczona. Termin zgłoszeń mija 17 października 2008 r. Inauguracja zajęć 25 października 2008 r.

Jakie są korzyści z uczestniczenia w zajęciach Młodzieżowej e-Akademii Nauk Matematyczno-Przyrodniczych?

1.Pogłębisz i poszerzysz swoją wiedzę z matematyki, informatyki, biologii, geografii, chemii, fizyki, będziesz mógł lepiej przygotować się do konkursów i olimpiad przedmiotowych.

2. Uzyskasz umiejętności rozwiązywania problemów matematycznych za pomocą programów z rodziny CABRI oraz kalkulatorów graficznych.

3. Zdobędziesz europejski Certyfikat ECDL, czyli międzynarodowe świadectwo posiadania umiejętności w zakresie obsługi komputerów.

4. Najlepsi wezmą udział w wakacyjnym obozie naukowym (CERN – Genewa).

5. Otrzymasz indeks e-Akademii, w którym odnotowane będą Twoje osiągnięcia oraz komplet materiałów szkoleniowych.

Jak organizowane są zajęcia?

Większość zajęć odbywa się na platformie e-learningowej, bez wychodzenia z domu i w dowolnie wybranej porze. Raz w miesiącu w sobotę odbywają się zajęcia bezpośrednie z nauczycielami-instruktorami. Zajęcia odbywać się będą tylko w 6 krakowskich gimnazjach, w tym w Naszym Gimnazjum nr 37. Zajęcia trwają 3 lata.

W pierwszym roku uczestnik bierze udział w zajęciach z matematyki i informatyki, w drugim z matematyki, informatyki, dwóch wybranych dziedzin spośród czterech (fizyka, chemia, geografia, biologia), w trzecim roku z matematyki i dwóch, nie wybranych w poprzednim roku, dziedzin nauki.

Zajęcia z informatyki w projekcie trwają dwa lata podczas których uczestnik przystępuje do egzaminów na Certyfikat ECDL.

Formularze do pobrania: formularz 1, formularz 2, formularz 3