Na imię mi Wolontariusz czyli nie bój się być dobrym!

, Samorząd Uczniowski, Aktualności

Odpowiadając na apel pt. „Mieć wyobraźnie miłosierdzia”, wystosowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie - w czerwcu 2007 roku nasze Gimnazjum postanowiło powołać do istnienia grupę wolontariatu.

Panie: G. Trzcionka, M. Szymanowska i A. Per wraz z kilkoma uczniami zainicjowały akcję informacyjno – reklamową, propagującą rozpoczęcie I cyklu spotkań warsztatowych .

• 15.06.2007 odbyły się pierwsze warsztaty pt. „Podaj dalej - łańcuch dobrych uczynków w moim życiu” (prowadzenie: p. Magdalena Szymanowska),
  • 19.06.2007 – Warsztaty pt. „ Volontarius - co to znaczy ?” (prowadzenie: p. Magdalena Szymanowska)
  • 20.06.2007 –Warsztaty pt. „Hospicjum to też życie”
    ( organizacja spotkania z pracownikiem hospicjum św. Łazarza w Krakowie - p. Katarzyną Wrońską : p. Gabriela Trzcionka).
  • 07.09.2007 – Warsztaty pt. „Po wakacjach : przypomnienie zasad pomocy wolontaryjnej” (prowadzenie: p. Magdalena Szymanowska)
  • 14.09.2007- Spotkanie organizacyjne:
    Wyłonienie 5 osób do uczestnictwa w szkoleniu: „Pomocnicy chorych”, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicujm im. św. Łazarza w Krakowie”: Agnieszka Doktór, Monika Rojek, Patrycja Cecot, Sylwia Słabik, Iwona Warszycka.
  • 06.10.2007 - Targi Organizacji Pozarządowych – 15 uczniów naszego Gimnazjum z ramienia krakowskiego hospicjum informowało zainteresowanych o zadaniach i działalności placówki,
  • 12.10.2007 - Kiermasz Żonkilowy – 9 uczniów pracowało jako dystrybutorzy cebulek żonkilowych i propagatorzy idei ruchu hospicyjnego.
  • 28.09.2007 – rozpoczęcie współpracy z Parafią p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Mistrzejowicach: