Na skrzydłach histoii

, Sukcesy, Aktualności

W sobotę 16 lutego 2008r. odbyły się próbne loty modeli, zbudowanych przez uczestników III międzyszkolnego konkursu wiedzy o lotnictwie
"Na skrzydłach historii".

Pierwsze miejsce w "próbnym lataniu" modeli, zbudowanych z gotowych zestawów, zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 9,
drugie miejsce drużyna z Gimnazjum nr 37, której opiekunem jest p.Jacek Kopciuch, a trzecie - Gimnazjum nr 74.
Naszą szkołę reprezentowali:Dominik Hartak z klasy 1b, Piotr Piwowarczyk z 1d, Bartosz Suder z klasy 2g Krzysztof Szymkiewicz z 2i
Organiztorami konkursu są: "Klub 303" Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta, Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Miasta Krakowa.
W półfinale wyłoniono 8 drużyn z gimnazjów nr 9, 36, 37, 43, 48 i 74.

15 marca zostanie przeprowadzona finałowa część teoretyczna, ktora odbędzie się w formie indywidualnego testu pisemnego, (suma punktów poszczególnych członków drużyn stanowić będzie liczbę punktów drużyny).
Natomiast w drugiej połowie kwietnia odbędzie się część praktyczna finału, czyli prezentacja modeli, wykonanych samodzielnie, według własnego projektu i z wybranych przez uczestników materiałów.
Wszystkim finalistom gratulujemy, a naszej drużynie życzymy zwycięstwa!