, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

Święto Niepodległości obchodzone jest w Polsce 11 listopada. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli (1795-1918). Zostało ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 roku. Przed wybuchem II wojny światowej odbyły się zaledwie dwie takie uroczystości. Zniesiono je jednak już 22 lipca 1945 roku, na mocy ustawy Krajowej Rady Narodowej. W 1989 roku przywrócono pierwotne ustalenia z 1937 roku, czyniąc jednocześnie 11 listopada dniem wolnym od pracy.

10.11.2022 r. w czwartek  my będziemy obchodzić w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości.

Początek dla zaproszonych Gości z Przedszkola , oddziału "0" , klas I o godzinie 9.00 w dużej sali gimnastycznej,

a dla klas II - VIII o godzinie 10.45 w dużej sali gimnastycznej.

W programie między innymi :

* prezentacje pieśni patriotycznych z udziałem zaproszonych gości z przedszkola

* warsztaty, podczas których stworzymy własne kotyliony

* wspólne odśpiewanie hymnu w ramach akcji "Szkoła do hymnu".

W tym dniu obowiązują stroje galowe.