Nauka o lesie i gwiazdach w Niepołomicach

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Nauka o lesie i gwiazdach w Niepołomicach

Klasy III a, b, c i II b odbyły wycieczkę do pobliskich Niepołomic. Będąc w Obserwatorium Astronomicznym zobaczyliśmy miliony gwiazd i galaktyk, a potem dokładnie przyjrzeliśmy się każdej z planet naszego układu słonecznego. Dowiedzieliśmy się, że w kosmosie jest więcej gwiazd niż ziarenek piasku na całej ziemi włącznie z Saharą. Przy pięknej pogodzie mogliśmy, za pomocą odpowiedniego sprzętu, popatrzeć na Słońce.

Kolejnym etapem wycieczki była lekcja przyrodnicza na Zamku w Niepołomicach pt.: „Królestwo lasu”, w której braliśmy aktywny udział. Pani prowadząca pochwaliła nas za dużą wiedzę jaką reprezentujemy.

Ostatnim etapem był spacer po Puszczy Niepołomickiej. Dostrzegliśmy, że puszcza to las mieszany. Udało nam się zobaczyć zaskrońca, żuki i ropuchę.

Wyjazd uznaliśmy za udany i żądni kolejnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.