Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

W piątek, 7 listopada 2008 r., z okazji 90 - tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w naszym gimnazjum finał szkolnego konkursu historycznego pod hasłem "Polskie drogi do niepodległości".

Finaliści zostali wyłonieni w drodze eliminacji, które odbyły się w połowie października (wzięło w nich udział ponad 90 uczniów).

Najlepsi uczniowie z klas pierwszych odpowiadali na pytania dotyczące polskich symboli narodowych (hymn, flaga, godło). Uczniowie z klas drugich musieli zmierzyć się z biografią Józefa Piłsudskiego, a klasy trzecie - opanować wiedzę na temat polskich powstań narodowych i walk Polaków w czasie I wojny światowej.

Publiczność zgromadzona na sali gimnastycznej oklaskiwała swoich kolegów, którzy imponowali świetną znajomością tematu. Konkurs składał się z trzech etapów, finaliści odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania, a szkolny chór uświetnił uroczystość pieśniami patriotycznymi.

Wyłoniono zwycięzców:
Klasy I :  miejsce I - Magdalena Spychała kl. 1e