Od teorii do działania

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

Od teorii do działania

Dnia 21 maja uczniowie klas:  3a i 4a wzięli udział w warsztatach (prowadzonych przez Eko-chatkę), podczas których wzbogacili swoją wiedzę na temat

gatunków drzew. Dzieci mogły porównać przekroje pni, policzyć ich słoje, ocenić  twardość, a także obejrzeć kory prezentowanych drzew.

Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jaką rolę spełniają drzewa - m.in.: dają nam tlen, owoce, cień, służą jako schronienie dla zwierząt.

W czasie trwania warsztatów  uczniowie mieli możliwość działania.  Inspiracją do pracy na kawałku drewna stał się wiersz Juliana Tuwima pt. „Stół”.

Uczniowie ułożyli wzór serca z pociętych drewnianych krążków, a następnie samodzielnie przybili je gwoździami, tworząc jedyną w swoim rodzaju formę.

Fotorelacja w galerii.