Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

, Badania kompetencji, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Dnia 13 maja uczniowie trzecich klas naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami zawartymi w Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty, który składał się z czterech części : słuchania ze zrozumieniem z języka polskiego, czytania ze zrozumieniem z języka polskiego, matematyki i przyrody.

Przed przystąpieniem do testu uczniowie oglądnęli film terapeutyczny z Bratkiem, aby zniwelować zjawisko napięcia i niepotrzebnego stresu.

Potem nastąpiła część właściwa, czyli rozwiązywanie zadań i zaznaczanie odpowiedzi.

Na zakończenie, gdy opadły emocje, wysłuchaliśmy Bajki Bratka „O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów.”

To nasze pierwsze doświadczenie napisania testu kompetencji daje nam wiedzę, jak wyglądać będą kolejne egzaminy czekające nas w przyszłości.