OSIĄGNIĘCIA matematyczne uczniów

, Sukcesy, Aktualności

TEMATYKA

Małopolski Konkurs Matematyczny

W etapie rejonowym wzięło udział 4 uczniów.
Kamil Bukowczyk z klasy IIIG został finalistą konkursu – do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem Pani Heleny Chłopek.

Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”

W konkursie wzięło udział 73 uczniów naszej szkoły. Eliminacje konkursowe odbyły się 15 marca – czekamy na wyniki.

Międzynarodowy konkurs matematyczny „Pikomat”

11 uczniów rozwiązywało zadania w dwóch etapach konkursu.
W zawodach półfinałowych wzięli udział uczniowie:
·      Michał Skiba – klasa IG
·      Magdalena Wąsik – klasa IID
·      Dominika Tracz – klasa IID
·      Agnieszka Wencowska – klasa IIH
·      Agnieszka Paśko – klasa IIF
·      Tomasz Wirski – klasa IIF
·      Marcin Krawczyk – klasa IIIH

Finalistką konkursu została Magdalena Wąsik przygotowująca się do konkursu pod kierunkiem
Pani Bogusławy Traczyńskiej.

Sesja Matematyczna dla uczniów gimnazjum organizowana pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Pedagogicznej

Uczniowie klasy II G pod kierunkiem Pani Teresy Sklepek opracowali dwa referaty, z których praca Pawła Głowiaka i Tomasza Bociągi pt. „Magiczne kwadraty” została zakwalifikowana do wygłoszenia na Sesji w dniu 18 kwietnia w auli Akademii Pedagogicznej i uzyskała wyróżnienie.. W tym czasie odbył się także wykład dr Katarzyny Graseli „Czy liczby rządzą światem”, w którym wzięła udział grupa uczniów z klasy II G.

Konferencje, wykłady i seminaria matematyczne
Uczniowie klasy II G pod kierunkiem pani Teresy Sklepek biorą udział w zajęciach popularno – naukowych z matematyki.

-    W konferencji nauczycieli „Od Euklidesa do czwartego wymiaru” 24.11.2006 r. (wykład prof. Marka Kordosa pt. „Elementy - ciąg dalszy” oraz warsztaty „Origami i matematyka”) uczestniczyło 7 uczniów klasy II G.

-    Innych 7 uczniów klasy II G uczestniczyło w wykładzie dr Krzysztofa Ciesielskiego „Matematyka wyborcza” 19.12.2006 r. w Instytucie Matematyki UJ

-    W wykładzie prof. Macieja Klakli „Transfer metody, czyli jak zjeść słonia” 15.01 2007 w Instytucie Matematyki AP w Krakowie wzięło udział 3 uczniów klasy II G.