"Pamięć serca nazywa się wdzięcznością." /Phil Bosmans/

, Biblioteka, Aktualności

Po raz trzeci biblioteka szkolna wraz z uczniami włączyła się  w działania związane z Międzynarodowym Projektem "KROKUS” i po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zasadzili krokusowe cebulki na trawniku przed szkołą. W imieniu całej społeczności szkolnej zrobili to uczniowie klasy III - członkowie Szkolnego Klubu Książki "Mali Czytelnicy".

Projekt został zapoczątkowany w 2005 roku przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Obecnie jest realizowany w dziewięciu krajach Europy. Są to: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Grecja, Irlandia, Malta, Polski i Wielka Brytania. W ramach projektu szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów.

Cebulki zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitną wczesną wiosną. Kwiaty mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej. Projekt KROKUS pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.