Pierwsza pomoc - warsztaty w klasie 1a

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Pierwsza pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

22 listopada uczniowie klasy I A wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Dzieci dowiedziały się w jakich sytuacjach i do kogo należy zwracać się o pomoc. Nauczyły się wzywać pogotowie ratunkowe. Poznały też sposoby udzielania pierwszej pomocy.

Pod czujnym okiem pani Ewy Kwiatkowskiej ćwiczyły właściwe zachowania w sytuacji krwawienia z nosa i zadławienia oraz opatrywały rany i bandażowały ręce i głowę.

Z zaangażowaniem ćwiczyły również ocenę stanu osoby nieprzytomnej, stosowanie ucisków i wdechów ratowniczych, a także układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i każdy zasłużył na Certyfikat Małego Ratownika. Dodatkową nagrodą były breloczki - serduszka, które każdego dnia będą przypominały o konieczności niesienia pomocy osobom poszkodowanym.

Zapraszamy na fotorelację w galerii!