Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

W dniach 16-22 maja 2004 roku nasza szkoła będzie gościć uczniów z Realschule Raisdorf koło Kilonii.
W ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży przyjeżdża do nas 18 uczniów wraz z trzema opiekunami.
Program pobytu obejmował będzie zwiedzanie Krakowa (Rynek Główny, Wawel, Kazimierz), wyjazd do kopalni soli w Wieliczce oraz do Oświęcimia.
Uczniowie niemieccy będą też poznawać funkcjonowanie polskiej szkoły. Wezmą udział w lekcjach, we wspólnych zajęciach obejmujących interpretowanie poezji w języku polskim i niemieckim oraz poznają specyfikę pracy w klasach integracyjnych. W trakcie spotkania z przedstawicielami uczniów klas drugich i trzecich będą mieli okazję porozmawiać o interesujących obie strony tematach. Dla naszych gości organizujemy też quiz wiedzy o Krakowie, rozgrywki sportowe oraz dyskotekę.

Jednym z bardzo istotnych punktów programu będzie udział w akcji „Wiosna Europejska”. W ramach tej niezwykle ważnej inicjatywy młodzi Niemcy i Polacy zasadzą wspólnie drzewka na terenie przylegającym do naszej szkoły. Będą one stanowiły pamiątkę polsko-niemieckiego spotkania oraz upamiętnią wiosnę 2004 roku, kiedy to Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Akcja ta jest organizowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, która także wspiera finansowo program naszej wymiany.
Z niecierpliwością czekamy na przyjazd naszych niemieckich gości i mamy nadzieję, że wyjadą oni z Krakowa z jak najlepszymi wspomnieniami.