Projekt patriotyczny dla dzieci z Dzielnicy XV Korowód „Z pieśnią na ustach….dla Niepodległej"

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Projekt patriotyczny dla dzieci z Dzielnicy XV

Korowód  „Z pieśnią na ustach….dla Niepodległej”

Dnia 28 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w projekcie patriotycznym organizowanym przez Dzielnicę XV. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tego spotkania ucząc się piosenek „Przybyli ułani”, „Flaga Biało-czerwona” oraz „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wszyscy uczniowie z akcentami barw narodowych w stroju, z pieśnią na ustach ruszyli na spotkanie do parku na osiedle Tysiąclecia. W parku zobaczyliśmy już  dzieci przybyłe z innych szkół i przedszkoli. Na scenie pojawił się zespół „Niepodległa”, który zaprezentował nam tańce i pieśni narodowe. Największą atrakcją były balony napełnione helem, które dzieci puściły na wyznaczony znak. Widok unoszonych balonów był zachwycający. Na zakończenie spotkania dzieci dostały biało - czerwone chorągiewki,  z którymi przemaszerowały za Wawelskim smokiem po alejkach.

Na zakończenie tego dnia zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. To był naprawdę wspaniały, słoneczny i pełen atrakcji dzień.

Na fotorelację zapraszamy do galerii.

Jolanta Grzyb