Projekt pn. „Odkrywam Małopolskę” realizowany w 2021 r. w ramach programu wsparcia turystyki szkolnej.

, Niecodzienne wydarzenia

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 77 w Krakowie uczestnikiem projektu "Odkrywamy Małopolskę".

Celem projektu "Odkrywam Małopolskę" jest umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych z terenu Małopolski udziału w zorganizowanych wycieczkach szkolnych. Projekt stanowi element wsparcia odbudowy rynku turystyki szkolnej osłabionego w wyniku pandemii Covid-19 poprzez stymulację popytu na turystykę zorganizowaną dla dzieci i młodzieży. Projekt polega na zorganizowaniu w 2021 r. wyjazdowych wycieczek przedmiotowych i krajoznawczo-turystycznych (od 1 do 3 dni) dla uczniów szkół podstawowych z terenu Małopolski.

Beneficjentami zadania są małopolskie Gminy, którym udzielona zostanie pomoc finansowa na podstawie stosownej uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego. Adresatami projektu „Odkrywam Małopolskę” są uczniowie małopolskich szkół podstawowych.

W ramach projektu planujemy zrealizowanie wycieczki dla 40 uczniów do Kopalni Soli w Wieliczce. Bedzie to wycieczka całodzienna, zejście do Kopalni Soli, wędrówka Trasą Turystyczną, podczas której dzieci poznają historię, legendy i obyczaje wielickich górników, wykonują także zadania wzorowane na dawnych pracach górniczych (np. toczenie bałwana, wysypywanie soli do beczek itp.).

Celem naszego projektu jest poznanie obiektu z listy światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, poznanie historii górnictwa soli w Polsce, aktywne poznawanie podziemnego świata kopalni, integracja zespołów klasowych,  rozbudzenie zainteresowań  własnym regionem, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu