Projekt "DAS BILD DER ANDEREN" "OBRAZ INNYCH"

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

DWT_2010_logo_2.jpg

W ROKU SZKOLNYM 2009/2010 uczniowie klas pierwszych biorą udział w projekcie realizowanym przez Instytut Goethego w Krakowie pod nazwą „Das Bild der Anderen“ („Obraz Innych“).

Projekt ten powstał w 1989 roku w ramach Europejskiego Programu Szkolnego European Schools Project (ESP). ESP został utworzony w 1988 przez współpracowników Uniwersytetu w Amsterdamie; jego głównym założeniem jest  popularyzacja języka niemieckiego. Wymiana korespondencji dzieci i młodzieży, uczących się języka niemieckiego jako j. obcego, jest jedną z jego form.  Nasi uczniowie  w pisanych przez siebie mailach opisują bliskie im problemy, takie jak: rodzina, hobby, mieszkanie, szkoła. W ten  sposób treści tematów objętych nową podstawą programową stają się bliższe uczniom, a pisanie o nich sprawia większą przyjemność. Uczniowie przystąpili do projektu z ogromnym zapałem,  pełni ciekawości i zniecierpliwienia oczekują na odpowiedź od duńskiego partnera.
W projekcie bierze udział 38 uczniów polskich i  38 duńskich. Korespondencja odbywa się raz w miesiącu. Współpraca obu szkół w tym zakresie potrwa do końca roku szkolnego 2009/2010. Ze strony polskiej inicjatorem i koordynatorem działań jest nauczyciel j. niemieckiego Marta Piaszczyk.

Nasza wymiana została zarejestrowana przez Instytut Goethego następująco: Numer 151. A.

Ruth Nielsen
Marienhoffskolen