Przedszkolaki w naszej Akademii

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

Przedszkolaki w naszej Akademii

13 i 14 lutego 2019 r. mieliśmy w naszej szkole bardzo miłych gości. Przybyły do nas dzieci z grup przedszkolnych z wychowawcami, aby wziąć udział w warsztatach wspólnie z Panem Kleksem.  Zajęcia odbywały się pod hasłem „Witajcie w naszej bajce...”

Wszystkich uczestników przywitały słowa piosenki Witajcie w naszej bajce, którą  zaśpiewali gimnazjaliści. Pan Kleks i jego uczeń Adaś Niezgódka, w rolach których wystąpili uczniowie naszego gimnazjum, zaprosili dzieci do poszczególnych pracowni, w których odbywały się warsztaty.

1. Kleksografia

W świetlicy szkolnej przedszkolaki wykonywały kleksy z farby i rozdmuchiwały je za pomocą plastikowych rurek. Gdy kleksy schły, gimnazjaliści prowadzili zabawę z czarodziejskim pudełkiem. Zadaniem przedszkolaków było wylosowanie dziwnego przedmiotu z pudełka

i nazwanie go lub podanie jego funkcji użytkowej. Poprawne odpowiedzi były nagradzane brawami. Na koniec dzieci mogły ozdobić swoje prace dorysowując pisakami potrzebne szczegóły.

2. The Academy of Fun – Akademia Zabawy

W kolejnej sali wspólnie ze starszymi koleżankami przedszkolaki weszły w kolorowy świat zabaw językowych. Dzieci bawiły się piłeczką w grę “Kolory” - odgadywały kolory,  kolorowe liczby,  rozpoznawały kolorowe owoce i warzywa, a także wykonywały rozmaite proste polecenia związane z kolorem kółek znajdujących się na ich krzesełkach. Wszyscy razem zaśpiewali piosenkę i zatańczyli w kółeczku. Dzieci bez problemu wykonywały polecenia w języku angielskim, świetnie opanowały kolory, za co otrzymały kolorowe naklejki.

3. Akademia zabaw i sportów zimowych

Na małej sali gimnastycznej przedszkolaki brały udział w zajęciach ruchowych, w czasie których wykonywały różne zadania sportowe: oddawały strzał kijem hokejowym do bramki, rzucały „kulami śnieżnymi” do kosza, zawieszały śnieżynki na drabinkach oraz przechodziły  przez tunel „śnieżny”. Następnie układały puzzle dotyczące sportów zimowych (saneczkarstwa, narciarstwa, łyżwiarstwa) oraz odpowiadały na zagadki związane z tymi sportami. Zajęcia zakończyły się wesołą zabawą z chustą animacyjną.

4. Magia przyrody

Grupy przedszkolne powitano również w pracowni fizycznej. Dzieci poznawały magiczną, czarodziejską ciecz Pana Kleksa – WODĘ, zastanawiały się, dyskutowały i próbowały  odpowiedzieć na pytania, np. Jak wygląda woda? Co z wodą możemy robić?

Wszyscy uczestnicy wykazywali ogromne zainteresowanie poznawaniem również innych zjawisk występujących w przyrodzie, wykonywaniem eksperymentów, wyciąganiem poprawnych wniosków i dyskusją. Był to aktywny udział przedszkolaków w zajęciach o magicznej przyrodzie.

Na zakończenie warsztatów nasi goście zostali zaproszeni na dużą salę gimnastyczną, gdzie wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami zatańczyli taniec belgijski oraz wykonali wspólne zdjęcie. Podczas pobytu dzieci w naszej szkole cały czas towarzyszył  im Pan Kleks i jego uczeń Adaś Niezgódka. Po pożegnaniu przedszkolaki  wychodziły z naszej Akademii pełne wrażeń i uśmiechu od ucha do ucha.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali to niezwykłe wydarzenie oraz uczniom, którzy włączyli się w warsztaty i oprowadzali naszych miłych gości.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!

Fotorelacja w galerii!