"Matematyczny Czar Par"

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

W dniu 19 maja 2009 w Gimnazjum Nr 37 odbył się konkurs „Matematyczny Czar Par” dla uczniów klas I i II gimnazjów Dzielnicy Nowa Huta.

Z zaproszenia skorzystały gimnazja nr: 9, 42, 39, 47 i 48.

Konkurs został zorganizowany przez Dyrekcję i nauczycieli Naszego Gimnazjum oraz Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. W organizacji pomogła Rada Dzielnicy XV, za co bardzo dziękujemy.

Startujące w konkursie pary zawodników musiały zmierzyć się w 8 konkurencjach:

1) gra planszowa, 2) tangram, 3) układanka, 4) problem, 5) krzyżówka liczbowa, 6) krzyżówka literowa, 7) gra w wojnę.

Najlepiej poradzili sobie wszyscy z układanką. Natomiast najtrudniejszy okazał się tangram. Obie figury ułożyły tylko trzy pary z klas pierwszych. Nie udało się to żadnej parze z klasy drugiej. Pierwszoklasistom sprawiła duży kłopot krzyżówka liczbowa.

Wśród klas I:

I    miejsce zajęli:  Maciej Chrabąszcz i Jakub Jakóbczyk z Gimnazjum Nr 47  118/ 143p

II   miejsce: Piotr Kmita i Piotr Mochalski                             z Gimnazjum Nr 37   113/143p

III miejsce: Patryk Barbarowski i Mateusz Brzoskwinia       z Gimnazjum Nr 37   110/143p

Wśród klas II:

I    miejsce zajęli: Marek Skalski i Bartek Machnik            z Gimnazjum Nr 37  133/ 147p

II   miejsce: Łukasz Bożęcki i Sebastian Waszkiewicz         z Gimnazjum Nr 47   132/143p

III miejsce: Karol Biernat i Michał Synowiec                         z Gimnazjum Nr 48   110/143p

Gratulujemy zwycięzcom!

Sędziami w konkursie byli uczniowie z klasy:

3a - K. Budzyńska, S. Chwiej, Z. Figura, K. Gumkowska, A. Hołyst, M. Kosakowski, J. Madej, M. Miechowicz, K. Piegza, A. Pilch, M. Poskróbek, K. Pycia, D. Sroka, i F. Tokarczyk,

3e - Filip Kopeć, Piotr Piwowarczyk i Jakub Zaborowski

3j – I. Pietrzyk, K. Wyrębkowska, J. Poniewierka, D. Wieczorek, M. Piotrowski i P. Jurkowski

oraz klasy 1e:  M. Łakomy, P. Mars, K. Grabowska i C. Höpfl.

Przed ogłoszeniem wyników krótki występ dał chór pod opieką Pani Aliny Wielobób oraz grupa teatralna z klasy 1e w składzie N. Bolek, J. Dębiński, M. Serafin, M. Spychała i K. Szopa.

Opiekę nad konkursem sprawowały Panie: Maria Bocheńska, Teresa Bogacz, Janina Jakubaszek, Agata Pudaś, Maria Salwińska i Teresa Sklepek.

Warsztaty dla nauczycieli poprowadziła Pani Magdalena Kucio.

Zapraszamy do galerii zdjęć