"Matematyczny Czar Par"

, Sukcesy, Aktualności

We wtorek 2 marca 2010 r. w naszym Gimnazjum odbył się konkurs „Matematyczny Czar Par” dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych z Nowej Huty. Konkurs został zorganizowany przez Dyrekcję oraz nauczycieli matematyki: p. Teresę Bogacz,  p. Marię Bocheńską,  p. Janinę Jakubaszek, p. Teresę Sklepek.

Zawodnicy musieli w określonym czasie zaliczyć każdą z  8 konkurencji:
grę planszową, tangram, domino, grę w wojnę, problem, krzyżówkę liczbową, układankę i krzyżówkę literową. Musieli również wykazać się biegłością w działaniach na liczbach, umiejętnością rozwiązywania problemów, znajomością symetrii i własności figur geometrycznych, zainteresowaniem grami i układankami oraz sprytem, poczuciem humoru i umiejętnością współpracy.

Najlepszymi zawodnikami okazali się:

Paweł Raczyński i Karol Strzeboński  SP 89  ( para nr 3)       130/133pkt   I miejsce

Jan Kapala i Sebastian Gacek SP 126             ( para nr 4)        128/133pkt   II miejsce

Anna Węglarz i Magdalena Łukaszewicz SP 144 ( para nr 1) 124/133pkt   III miejsce

Sędziami we wszystkich konkurencjach byli uczniowie klasy 2e : Marta Adamczyk, Natalia Bolek, Gabriela Chochowska, Jakub Dębiński, Dominik Górnikiewicz, Karolina Grabowska, Mariusz Juszczak, Mateusz Maciejko, Paweł Mars, Maciej Orzeł, Konrad Szopa, Paweł Wojtaszek oraz Adrian Karbowniczek z klasy 1a.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom!

W galerii mozna obejrzeć zdjęcia