Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

11 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczkach historycznych, które zostały zorganizowane przez nauczycieli historii z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Klasy pierwsze poznały średniowieczny Kraków. Uczniowie szli Drogą Królewską spod Barbakanu, przez Rynek Główny na Wawel (zobacz zdjęcia).

Klasy drugie zwiedzały Katedrę na Wawelu. Młodzież zobaczyła Dzwon Zygmunta, groby królewskie, Kryptę św. Leonarda, sarkofag prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii oraz Muzeum Katedralne (zobacz zdjęcia).

Klasy trzecie wyruszyły na Kopiec Kościuszki spod Klasztoru Norbertanek. Idąc ul. św. Bronisławy, a następnie al. Waszyngtona uczniowie zobaczyli romański Kościół Najświętszego Salwatora, a z kopca - piękną panoramę Krakowa i Kopiec Piłsudskiego.

Pogoda nam sprzyjała - tegoroczny, deszczowy maj zrobił sobie jednodniową przerwę - było ciepło i słonecznie.
B.K.