Śladami Detektywa Łodygi – Warsztaty dla Małych Odkrywców

, Języki obce, Z codziennika humanisty, Świat matematyki i przedmiotów przyrodniczych, Sport, Aktualności, Świetlica, Edukacja wczesnoszkolna

1, 2 i 8 lutego 2018 r. mieliśmy w naszej szkole bardzo miłych gości. Przybyły do nas dzieci z grup przedszkolnych z wychowawcami, aby wziąć udział w warsztatach dla Małych Odkrywców – „Śladami detektywa Łodygi”.

Po przywitaniu organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na przedstawienie Ptasiego radia w brawurowym wykonaniu gimnazjalistów. Przewodnicy, w roli których wystąpili uczniowie naszego gimnazjum, prowadzili grupy szkolnymi korytarzami, po kolorowych śladach do pracowni, w których odbywały się warsztaty.

1. Kolorowy zwierzyniec

W świetlicy szkolnej dzieci własnoręcznie wykonywały z przygotowanych elementów ozdobne spinacze z kolorowymi zwierzętami. Pod czujnym okiem opiekunów i starszych koleżanek kleiły, rysowały, układały. Na koniec chętni mogli zagrać w kręgle.

2. The colourful meadow – Kolorowa łąka

W kolejnej Sali czekała na gości kolorowa kraina języka angielskiego. Nasi goście brali udział w zabawach ruchowych, w czasie których powtórzyli i utrwalili angielskie nazwy kolorów. Wiele radości przyniosły zajęcia z wykorzystaniem interaktywnej gry na tablicy multimedialnej. Dzieci bez problemu wykonywały polecenia wydawane w języku angielskim, za co otrzymały kolorowe naklejki.

3. Tajemnice Europy

Mała sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce, gdzie dzieci poznawały wybrane kraje europejskie. Zabawy ruchowe, zręcznościowe i quizy pozwoliły przypomnieć sobie lub poznać podstawowe informacje o Francji, Hiszpanii, Niemczech.

4. Na tropie wulkanów, śniegu i burzy śnieżnej

W pracowni fizycznej na dzieci czekał… ciepły śnieg, wulkany i węże faraona. Oraz detektyw Łodyga ze swoim telefonem. Mali goście zafascynowani wpatrywali się w doświadczenia, budzili wulkany i obserwowali, jak powstają dziwaczne węże. Oczywiście mogli także pobawić się śniegiem.

Na zakończenie Warsztatów nasi goście zostali zaproszeni na dużą salę gimnastyczną, gdzie wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami zatańczyli taniec belgijski oraz otrzymali pamiątkowe medale. Po pożegnaniu Mali Odkrywcy wychodzili pełni wrażeń i uśmiechnięci od ucha do ucha, niosąc drobne upominki i nagrody zdobyte w czasie warsztatów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali to niezwykłe wydarzenie oraz uczniom, którzy włączyli się w warsztaty i oprowadzali naszych miłych gości.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!

Fotorelacja w galerii