„Śniadanie Daje Moc”

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

„Śniadanie Daje Moc”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start na nowy dzień. Dlatego uczniowie klas młodszych jak co roku włączyli się  do ogólnopolskiej akcji” Śniadanie Daje Moc”. Przygotowali z warzyw i owoców, ciemnego pieczywa i wędlin pyszne kanapki i sałatkę owocową. Nie było problemu z krojeniem na małe kawałeczki warzyw i owoców. Najwięcej zabawy miały dzieci przy tworzeniu kanapeczek. Nikt nie marudził, wszyscy pracowali i  pomagali  sobie nawzajem.  Kolorowe kanapki i owocowe sałatki oraz soki własnoręcznie wyciskane znikały w szybkim tempie.  W towarzystwie kolegów i koleżanek  smakowało  wszystko  wspaniale. Dzieci przypomniały sobie również piramidę żywieniową, dowiedziały się, które produkty należy jeść często, a których należy unikać. Mam nadzieję, że każdego dnia śniadania  dzieci będą równie bogate w warzywa i owoce.