Spektakl w kameralnym gronie

, Niecodzienne wydarzenia, Z codziennika humanisty, Aktualności

Spektakl w kameralnym gronie

W piątkowy wieczór 13. 05. 2016 r. mieliśmy okazję obejrzeć na scenie Teatru Groteska kameralny spektakl pt. „Zagraj to jeszcze raz… sam” - monodram na motywach sztuki Woody’ego Allena, który przygotował i przedstawił Lech Walicki.  Uczniowie przygotowujący się do tegorocznego Przeglądu Małych Form Teatralnych uważnie podglądali sposoby wykorzystania lalek w teatrze dla dorosłych, techniki aktorskie, budowanie roli i pracę z wygłaszanym tekstem (w pewnym momencie aktor wcielał się w cztery różne postaci!).

To było już ostatnie w tym roku wieczorne wyjście do teatru. Teraz pora na uczniowskie twórcze adaptacje sceniczne przygotowywane w ramach projektu z języka polskiego. Efekty tych prac będzie można obejrzeć 2. 06.2016 r. w czasie XXIX PMFT. Serdecznie zapraszamy!