„Stopka królowej Jadwigi”

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

„Stopka królowej Jadwigi"

Uczniowie klasy 2a poznali postać  Królowej Jadwigi w notatce historycznej oraz w legendzie pt. „Stopka królowej Jadwigi.” Zadaniem dzieci było na podstawie tych dwóch źródeł napisać:  Jaką królową była Jadwiga?
Dzieci wykonały również portrety królowej lub ilustracje do legendy. A oto kilka prac zapraszam do galerii i przeczytania prac.

„Według mnie Jadwiga była dobrym królem. Pokochała  Kraków i poddanych. Wydała wszystkie swoje klejnoty na zbudowanie kościoła i uniwersytetu. Była dobra dla ludzi. Królowa Jadwiga dała też kamieniarzowi klejnot ,żeby mógł wezwać lekarza do chorej żony. Po śmierci została świętą .Wszyscy ją kochali”.

Igor

Jadwiga była dobrym królem, ponieważ nie myślała tylko o sobie i zafundowała wiele potrzebnych miejsc czyli kościół oraz Akademię. Jadwiga  ceniła sobie mądrość  oraz edukację.  Możliwe, że dzięki temu podejmowała słuszne decyzje. Od najmłodszych lat Jadwiga była księżniczką, więc kiedy urosła  miała spore doświadczenie.

Amelka

Cechy królowej Jadwigi  które sprawiły ,że szanowali ją poddani i inni władcy to mądrość, dobroć, szlachetność, pobożność, troskliwość, upartość w dążeniu do celu. Według mnie Jadwiga była dobrym królem, ponieważ troszczyła się o poddanych, była szlachetna. W dążeniu do celu była zawsze bardzo rozważna. Dużo czytała, ceniła sobie wiedzę i mądrość.

Filip