Sukces matematyczny!

, Sukcesy, Świat matematyki i przedmiotów przyrodniczych, Aktualności

W czwartek 7 kwietnia 2016 r. w auli Uniwersytetu Pedagogicznego im. prof. W. Danka w Krakowie odbył się finał Sesji Matematycznej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, na której uczniowie prezentowali swoje prace matematyczne. Konkurs organizuje Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk działające  pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Z całego województwa małopolskiego, do finału zakwalifikowało się tylko siedem prac, a wśród nich znalazła się praca z Naszej Szkoły. Uczniowie z klasy 2a: Maciej Frączek i Dominik Trąbka przygotowali i prezentowali pracę „Symetryczne eksperymenty”.

Otrzymali nagrodę III stopnia!

Gratulujemy!

W sesji uczestniczyli również uczniowie z klasy 2a i 2e pod opieką Teresy Sklepek.