Światowy Dzień Wody-” Szanuj wodę póki czas, bo bez wody nie ma nas”

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Światowy Dzień Wody-” Szanuj wodę póki czas, bo bez wody nie ma nas”

21 marca 2019 roku uczniowie klas młodszych obchodzili „Światowy Dzień Wody”. Wszyscy ubrani w odcienie koloru niebieskiego rozpoczęli ten dzień od obejrzenia ekologicznej bajki w wykonaniu klasy 1 a pt „O rybaku i smutnej rybce”. Z treści przedstawienia dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy oszczędzać wodę oraz jak należy dbać o rzeki. W prezentowanych piosenkach były przekazane dzieciom informacje do czego potrzebna jest woda.

Każda z klas w tym dniu malowała farbami na temat „Do czego potrzebna jest woda ...„ - wykonały plakat i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Uczniowie klas pierwszych wypowiadali się również na temat „W jaki sposób należy oszczędzać wodę ?”, a uczniowie klasy drugiej zapisali swoje propozycje. Każdy uczeń miał możliwość przeprowadzenia doświadczeń z wodą. Uczniowie obserwowali, badali, wyciągali wnioski. Podczas przeprowadzania doświadczeń dzieci zapoznały się z trudnymi pojęciami: rozpuszczalność, gęstość, pojemność. Doświadczenia  bardzo  podobały się dzieciom. Była to ciekawa forma poznawania zjawisk fizycznych, poznawanie przez działanie.

Dzień był pełen wrażeń, nauczył dzieci proekologicznych zachowań.

Na fotorelację zapraszamy do galerii.