Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

, Samorząd Uczniowski, Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

10 października na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego ustanowiła to święto, aby zwrócić szczególną uwagę m.in. na dbanie oraz promocję zdrowia psychicznego, ponieważ należy ono do tych wartości, które w sposób szczególny wpływa na jakość życia człowieka. Zdrowy styl życia prowadzony od najmłodszych lat jest warunkiem prawidłowego rozwoju psychofizycznego i zdrowotnego, a działania, wybory i wypracowane nawyki w młodym wieku najczęściej determinują zachowania podejmowane przez całe życie. Warto mieć na uwadze, że na nasze zdrowie w 50% wpływa nasz styl życia, a tylko w 20% uwarunkowania genetyczne.

Można więc powiedzieć, że nasze zdrowie jest w naszych rękach, dlatego nasi uczniowie w tym tygodniu zapoznają się z tym czym jest zdrowie psychiczne i nauczą się jak o nie dbać.

Samorząd Uczniowski, Zespół Profilaktyki