ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ - ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ -

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

13 października 2023 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 77 w Krakowie odbyła się uroczystość związana z Dniem Patrona Szkoły – Świętym Maksymilianem Maria Kolbe.

Z tej okazji cała społeczność uczniowska wraz z dyrekcją, nauczycielami oraz  rodzicami wzięła udział we mszy świętej.

Tego dnia obchodziliśmy jeszcze dwa święta – Święto Komisji Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

W uroczystościach wzięli udział rodzice, uczniowie z klas 1 oraz zerówka.

Najpierw uczniowie przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki.

Po prezentacji umiejętności i wiadomości, pierwszoklasiści w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu Ślubowania Pani Dyrektor Edyta Fular kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego

aktu pasowania na ucznia.

Następnie wychowawczynie wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy.

Po burzy oklasków pierwszoklasiści wrócili do klas, gdzie czekały na nich słodkości przygotowane przez rodziców.