SZAFIROWA PRACOWNIA STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

Trwają obchody ROKU STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO, w które włączyli się także uczniowie naszej szkoły.

16 i 17 X 2007 r. klasa 2a i przedstawiciele klasy 3b pod opieką p. Grażyny Kiełb i p. Lucyny Gurgul wzięli udział w finansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekcie „Szafirowa Pracownia Stanisława Wyspiańskiego”.
Zajęcia odbyły się w ostatniej pracowni artysty, której ściany pomalował na intensywny, niebieski kolor. Uczniowie wysłuchali wykładu o Wyspiańskim i epoce, w której tworzył, w czasie warsztatów plastycznych poznali technikę pasteli. Wędrując po Krakowie, odwiedzili miejsca związane z artystą i jego twórczością.
Grupa uczniów naszego gimnazjum została wyróżniona zaproszeniem na spektakl przygotowany przez młodzież z VIII LO oraz wernisaż prac uczestników projektu, które odbędą się w grudniu.

Zobacz prezentację!