Szkolna impreza „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”

, Języki obce, Aktualności

W kwietniu 2003 roku, na 40 dni przed referendum akcesyjnym do Unii Europejskiej, we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizowałam imprezę, która miała na celu przybliżenie uczniom krajów, które są członkami Unii Europejskiej.

Część pierwszą stanowił szkolny konkurs „Sport w Polsce i w krajach Unii Europejskiej”. W konkursie udział brały 24 drużyny reprezentujące wszystkie klasy naszego gimnazjum. W I etapie, czteroosobowe zespoły musiały dać odpowiedzi na 20 pytań z zakresu wiedzy o krajach Unii Europejskiej, ruchu olimpijskiego oraz aktualnych wydarzeń sportowych. Ten etap wyłonił szóstkę finalistów, którzy odpowiadali na kolejne, nieco trudniejsze pytania. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą znajomością zagadnień, których dotyczył konkurs, a walka o zwycięstwo była zacięta i wyrównana. Pierwsze miejsce zajęła klasa I f, drugie klasa III e, a trzecie klasa III c. Uczniowie – członkowie trzech pierwszych zespołów otrzymali piłki ufundowane przez Radę Rodziców oraz okolicznościowe dyplomy zaprojektowane i wykonane przeze mnie.