Szkolny Konkurs Literacki

, Sukcesy, Aktualności

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w SZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM pod hasłem:

„Młodości! Orla twych lotów potęga!”

W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć jego formułę i proponujemy trzy kategorie:
  • poezję (zestaw 3 lub 5 wierszy)
  • dziennik / pamiętnik
  • formy dziennikarskie
(reportaż, felieton, wywiad …) Proponujemy podjęcie refleksji nad tym, co dla każdego młodego człowieka jest ważne, jakie ceni wartości, co sprawia, że wzbija się on w swoim dążeniu w górę?

Co dzisiaj znaczą: marzenia, ideały, piękno, dobro, przyjaźń, miłość? Jakie młodzież ma cele? Kto jest jej autorytetem?

Na pewno każdy Młody Twórca znajdzie odpowiadający mu temat i formę.

***

Konkursowi poświęcone jest ogłoszenie na jednej z tablic na I piętrze oraz plakaty rozwieszone w szkole. Dodatkowych informacji chętnie udzieli p. Grażyna Kiełb lub p. Marzanna Matysek. Do nich także prosimy składać prace (lub do swojego nauczyciela j. polskiego).

Termin - do 22 lutego 2005 r.

Prosimy aby prace konkursowe były starannie przepisane, najlepiej na komputerze i wydrukowane (w jednym egz.), podpisane imieniem, nazwiskiem i numerem klasy. Prosimy także o dołączenie dyskietki z pracą. (Dyskietki będą zwrócone autorom)

Przewidziane nagrody i wyróżnienia oraz udział w Majowym Poranku Poetyckim!

Życzymy powodzenia!