TRZECIE KLASY NA ZIELONEJ SZKOLE W PORĘBIE WIELKIEJ

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

TRZECIE KLASY NA ZIELONEJ SZKOLE

W PORĘBIE WIELKIEJ

 

 

      

 

W dniach 20  do 24 września 2021 r.  uczniowie klas III  wyjechali na zieloną szkołę do Poręby Wielkiej. Oprócz zajęć dydaktycznych uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zajęć sportowych.

Pierwszego dnia uczniowie wybrali się na spacer po zabytkowym Parku Wodzickich, gdzie mieli okazję zapoznać się z historią Poręby Wielkiej oraz nauczyć się jak rozpoznawać gatunki drzew. Po południu dzieci wzięły udział w zajęciach integracyjnych na świeżym powietrzu – TEAM BUILDING. Po wyczerpujących konkurencjach można było zjeść pyszną kiełbaskę z grilla, którą przygotowali nauczyciele Domu Wczasów Dziecięcych, w którym były zakwaterowane dzieci. Wieczorem uczniowie wzięli udział w zajęciach rekreacyjno – sportowych i rywalizowali w konkurencjach indywidualnych.

Kolejne dni były równie ciekawe i obfitujące w atrakcje.

 Drugiego dnia uczniowie zdobyli szczyt góry Potaczkowej, z której podziwiali walory przyrodnicze i krajoznawcze Gorców. W czwartek odbyła się wycieczka autokarowa do Szczawnicy i Niedzicy. Dodatkową atrakcją w tym dniu był rejs widokowym statkiem pasażerskim HARNAŚ po Jeziorze Czorsztyńskim. Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili  Ośrodek Edukacyjny  Gorczańskiego Parku Narodowego, zwiedzali ekspozycję przyrodniczą oraz oglądali film GPN.

Popołudniami w ośrodku też nikt się nie nudził, gdyż codziennie odbywały się zajęcia sportowe i plastyczne. Można było się też wykazać swoim talentem tanecznym podczas zabaw ruchowych przy muzyce JUST DANCE oraz pięknym wokalem podczas wieczorku karaoke.  

Nawet chłodniejszy dzień nie popsuł uczniom humorów, wykorzystali ten czas na napisanie pocztówek do rodziców. Samodzielnie nakleili znaczki i wrzucili kartki do skrzynki pocztowej.

Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw.