Warsztaty na temat Edukacji Globalnej.

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

W dniach 26 października i 23 listopada 2009 w naszej szkole miały miejsce warsztaty dotyczące Edukacji Globalnej. Warsztaty prowadzone były przez członków Stowarzyszenia na rzecz Społeczeństwa Zrównoważonego (ISZ). Zajęcia odbyły się w ramach projektu Tydzień Edukacji Globalnej w Nowej Hucie.

W warsztatach brało udział kilkunastu uczniów z klas drugich i trzecich naszego Gimnazjum. Spotkaniom  przyświecała idea popularyzacji bieżących problemów o zasięgu globalnym, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki rozwojowej, konsumenckiej i ekologicznej. Zajęcia miały na celu  podjęcie tematyki edukacji globalnej, a także refleksji nad sobą i naszym miejscem w świecie, który - u progu XXI wieku - w sensie politycznym, gospodarczym i kulturowym oznacza ponad wszystko rzeczywistość globalna.

Projekt jest współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2009r.