Warsztaty "Sześcian w różnych wcieleniach"

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

W dniu 10 maja 2010 r. na seminarium dla nauczycieli "Nauczyciele o nauczaniu matematyki", organizowanym przez Oddział Krakowski SNM i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, były prezentowane prace i relacja z warsztatów, jakie zostały przeprowadzone w Naszym Gimnazjum w klasach 1ab  i 2e.
Temat seminarium i warsztatów dotyczył "Sześcianu w różnych wcieleniach". Uczniowie 1ab wykonali na lekcjach modele sześcianów z sześciu modułów oraz ich modyfikacje – sześciany z wgniecionymi wierzchołkami. Porównywali pola powierzchni i objętości wykonanych brył. Na lekcjach z komputerem przy użyciu programu Cabri 3D przygotowali model sześcianu z obciętymi wierzchołkami.

Uczniowie z klasy 2e, oprócz sześcianów, opracowali moduły i złożyli różne modele prostopadłościanów.