Wycieczka do Doliny Będkowskiej.

, Świat matematyki i przedmiotów przyrodniczych, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Wycieczka do Doliny Będkowskiej.

Wszystkie klasy Szkoły Podstawowej nr 77 uczestniczyły w wycieczce do  Doliny Będkowskiej.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia Jaskini Nietoperzowej. Jak sama nazwa wskazuje jaskinia jest mieszkaniem nietoperzy, które spały uwieszone u sufitu. Widzieliśmy tutaj kości niedźwiedzia jaskiniowego.  Dowiedzieliśmy się co to są stalaktyty i stalagmity oraz stalagnaty. Najodważniejszy uczestnik wycieczki czołgał się, aby zobaczyć zakamarki jakie kryje jaskinia.

Następnie udaliśmy się do Brandysówki, skąd wyruszyliśmy na spacer po dolinie. Posłuchaliśmy jak szumi Wodospad Szum, zobaczyliśmy Iglicę i posłuchaliśmy legendy o Czarcich Wrotach.  Chcieliśmy zobaczyć źródło rzeczki Będkówki, ale nie przepuściło nas do niej duże błoto.  Po spacerze odpoczęliśmy na placu zabaw i łące, posililiśmy się grillowaną kiełbasą.  Pani przewodnik pokazała nam największą skałkę doliny - Sokolicę, we wnętrzu której umieszczona jest figurka Matki Boskiej. Czas naszej wycieczki dobiegał końca, więc musieliśmy wracać do Szkoły, ale na długo zapamiętamy urok Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

Fotorelacja w galerii.