WYCIECZKA INTEGRACYJNA NA ZACZAROWANE WZGÓRZE

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

WYCIECZKA INTEGRACYJNA NA ZACZAROWANE WZGÓRZE

W poniedziałek 15 października klasy I a, I b, II a i IV a wybrały się na wycieczkę integracyjną na Zaczarowane Wzgórze. Wspaniała pogoda sprzyjała wspólnym zabawom na świeżym powietrzu. Były swobodne harce na jesiennej łące oraz „ziemniaczane zawody”.

Znalazł się również czas na zajęcia edukacyjne. Uczniowie pogłębili wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Dowiedzieli się kto i skąd sprowadził ziemniaki do Polski oraz samodzielnie przyrządzili z nich przepyszne danie – FRYTKI!  Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli też w warsztatach plastycznych – w grupach tworzyli jesienne kapelusze z naturalnych materiałów.

Wielkie emocje wzbudziła wizyta w wiejskiej zagrodzie, gdzie dzieci miały możliwość z bliska przyjrzeć się zwierzętom hodowlanym, a nawet je karmić. Niewątpliwą atrakcją była również przejażdżka na końskim grzbiecie – konie Szafir i Hipis zdobyły serca wszystkich.

Fotorelacja w galerii.