Wycieczki z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

, Niecodzienne wydarzenia, Z codziennika humanisty, Aktualności

10 maja uczniowie Gimnazjum nr 37 uczestniczyli w wycieczkach, których celem było poznanie miejsc szczególnie związanych z historią Polski.

Klasy pierwsze wyruszyły wraz z przewodnikami szlakiem zabytków średniowiecznego Krakowa. Spod Barbakanu uczniowie przeszli  ulicą Floriańską na Rynek Główny, gdzie poznali historię kościoła Mariackiego, Sukiennic, wieży ratuszowej i kościoła św. Wojciecha. Następnie udali się na dziedziniec Collegium Maius i do kościoła św. Andrzeja. Wycieczka skończyła się pod murami Wawelu.

Klasy drugie poznały tajemnice Katedry Wawelskiej i grobów królewskich. Uczniowie mogli dotknąć serca dzwonu Zygmunta, przystanąć przy grobach Mickiewicza, Kościuszki, Piłsudskiego…

Klasy trzecie zwiedziły hitlerowski obóz zagłady Auschwitz – Birkenau. Jest to miejsce wyjątkowe dla uczniów naszej szkoły, gdyż tam właśnie zginął śmiercią męczeńską nasz patron  –  św. Maksymilian Maria Kolbe.