WYNIKI KONKURSU ''INNY NIE ZNACZY GORSZY''

, Sukcesy, Aktualności

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU „INNY NIE ZNACZY GORSZY” PRZEPROWADZONEGO W GIMNAZJUM NR 37 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W KRAKOWIE W ROKU 2003

Wybrane prace można zobaczyć w naszej galerii

Konkurs został zorganizowany na zakończenie Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych. Organizatorkami były: Agnieszka Białek, Alicja Czudec, Grażyna Kiełb i Urszula Nowak.
Celem konkursu było:

• szerzenie idei tolerancji i integracji wśród uczniów
  • kształtowanie wrażliwości społecznej
  • zaangażowanie uczniów objętych programem tolerancji do udziału w konkursie
  • rozwijanie umiejętności literackich i artystycznych.

Konkurs został ogłoszony 19 listopada 2003 roku dla wszystkich uczniów Gimnazjum nr 37 oraz Szkoły Podstawowej nr 77. Uczniowie mogli wybrać formę pracy: literacką, plastyczną lub dziennikarską oraz jej objętość, które zostały podane w regulaminie konkursu. Uczestnicy składali prace do dnia 5 grudnia 2003 r.
Komisja konkursowa w składzie:
  • Agnieszka Białek (pedagog specjalny)
  • Alicja Czudec (pedagog szkolny)
  • Grażyna Kiełb (polonista)
  • Urszula Nowak (pedagog specjalny)
dokonała rozstrzygnięcia konkursu w dniu 10.12.03r. Komisja przejrzała prace oddane przez uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Postanowiła przyznać 1 nagrodę główną oraz 4 wyróżnienia.

NAGRODA GŁÓWNA

Katarzyna Gruszka, Agnieszka Grzechnik, Alicja Szymkiewicz z kl. III d za reportaż ukazujący osobę i twórczość Józefy Łaciak

• w kategorii wywiad: Jagoda Nowak, Agnieszka Mochalska z kl. VI b
  • w kategorii praca plastyczna: Magdalena Paluch z kl. I f
  • w kategorii praca literacka: Renata Wiek z kl. I e
  • w kategorii wiersz: Dagmara Cieśla z kl. VI a

Zobacz fragmenty wyróżnionych prac

Dnia 19 grudnia 2003 r. w czasie trwania wigilii klasowych zostały wręczone w obecności pań wicedyrektor: Marii Salwińskiej oraz Edyty Fular ,organizatorów oraz uczniów poszczególnych klas nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.
Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma EMPIK Sp. Z o.o. oraz Rada Rodziców działająca przy naszej szkole. Każdy z uczestników konkursu otrzymał również dyplom za udział w konkursie ufundowany przez organizatorów.