Wzięliśmy udział w akcji „Zima w szkole”!

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Wzięliśmy udział w akcji „Zima w szkole”!

W czasie pierwszego tygodnia ferii uczestnicy tego projektu wzięli udział w wielu ciekawych wydarzeniach.

Odwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne, gdzie młodsze dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych, a starsza grupa zagrała w grę ekonomiczną poznając przy tym zawody dawnego Krakowa.

Zobaczyliśmy ekspozycję Krakowskich Szopek i uczestniczyliśmy w spotkaniu z szopkarzem, który zdradził nam tajniki tworzenia szopek.

Wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych oraz obejrzeliśmy w krakowskim Multikinie „Doktora Dolittle”. Film poprzedzony był multimedialną lekcją obfitującą w ciekawostki o zwierzętach, zachęcającą do troszczenia się o zwierzęcych przyjaciół oraz zagadki.

Ostatniego dnia w Nowohuckim Centrum Kultury obejrzeliśmy spektakl teatralny pt. „Piaskowy Wilk” w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci.

W tych dniach dzieci mogły wziąć udział w różnorodnych zajęciach także na terenie szkoły a były to: warsztaty plastyczne, hokej halowy, warsztaty językowe, zajęcia matematyczne oraz programowanie (ozoboty, magiczny dywan, zabawy i gry logiczne).