Zajęcia adaptacyjne, czyli niezwykła szkolna przygoda

, Świat matematyki i przedmiotów przyrodniczych, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Dnia 11 kwietnia 2018 roku odbyły się kolejne zajęcia adaptacyjne dla kandydatów do klas pierwszych i starszych pt. Ale jaja... - skrzydlaci przyjaciele

- warsztaty multimedialne – programowanie, robotyka: ozoboty, magiczny dywan

- eksperymenty z jajami w sali przyrodniczej

Warsztaty plastyczne odbyły się pod hasłem: „W wiosennym nastroju bociany witamy, do wspólnej zabawy dzieci zapraszamy”. Podczas tych zajęć wszyscy chętni mogli wykonać bociana, a każdy bociek zabrał swoją żabkę z poczęstunkiem.

W sali komputerowej największym zainteresowaniem cieszył się „Magiczny dywan”. Uczestnicy mieli do dyspozycji kilkanaście gier edukacyjnych, podczas których musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami (np. gra na pianinie), ale także zwinnością, szybkością oraz pomysłowością.

Niesłabnącym powodzeniem cieszył się Ozobot – świecący robot, za pomocą którego można programować czynności, które wykonuje urządzenie.

W laboratorium doświadczeń Mali Odkrywcy w atmosferze zabawy poznawali, obserwowali, przeprowadzali eksperymenty z jajami. Ważyli jajka, porównując, które jest cięższe. Sprawdzali, w jaki sposób odróżnić surowe od ugotowanego. Próbowali obrać je bez rozbicia i otrzymywali jajko gumowe i skaczące, jajko rosnące i lewitujące. Stawali na nich stopami, malowali różnymi kolorami jaja lodowe ukazujące strukturę lodu oraz tworzyli sztuczny śnieg.

Wszystkie warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wszystkich chętnych zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia adaptacyjne, które odbędą się 9 maja pod hasłem: „Na sportowo”