Zielona szkoła w Lubogoszczy

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Zielona szkoła w Lubogoszczy

W dn. 11.03-15.03 uczniowie klasy 2 c przebywali na zielonej szkole w Lubogoszczy. Podczas pobytu dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach, a wieczorami integrowały się podczas dyskoteki i pokazów swoich talentów. Już pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach zielarskich na których wykonali pachnące kule do kąpieli. Po krótkiej przerwie udali się na kolejne zajęcia, tym razem na spotkaniu dowiedzieli się jakie występują gatunki sów oraz co je charakteryzuje. Pod koniec warsztatów, każde dziecko zrobiło własną, kartonową sówkę. Kolejnego dnia było równie intensywnie. Przed południem uczestnicy zielonej szkoły wzięli udział w warsztatach  „Zagórzańskie malowanie”. Podczas zajęć każde dziecko na płóciennej torbie, wykonało piękny rysunek, związany z Lubogoszczą . Po południu dzieci spotkały się z pszczelarzem, spróbowały trzech rodzajów miodu i wykonały etykietę do swojego słoiczka. W  środę odbyła się wycieczka do Poręby Wielkiej. Najpierw dzieci udały się na prelekcję „Skąd biorą się tradycyjne Zagórzańskie sery?”. Po wysłuchaniu informacji uczniowie mogli zobaczyć jak wyrabia się oscypki. Po degustacji serka przystąpili do wykonania swoich oscypków. Następnie udali się do Gorczańskiego Parku Narodowego, gdzie oglądnęli edukacyjne filmy oraz zwiedzili ekspozycję przyrodniczą. Tego samego dnia odbyły się również zajęcia z pierwszej pomocy, którą prowadził ratownik medyczny. Następnego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez GOPR-owców. Główną atrakcją okazał się zjazd tyrolką. Po południu uczniowie uczyli się tańca góralskiego oraz przyśpiewki. Wieczór zakończył się spotkaniem przy ognisku. W dniu wyjazdu, uczestnicy udali się na spacer przyrodniczą ścieżką edukacyjną.

Uczniowie wrócili z nowymi doświadczeniami i nową energią do nauki.