Złap oddech w górach! ZIELONA SZKOŁA W JORDANOVEJ - klasy piąte

, Kalendarz wydarzeń, Aktualności

Złap oddech w górach!
ZIELONA SZKOŁA W JORDANOVEJ - klasy piąte

Uczniowie piątych klas Naszej Szkoły w dniach 23 - 27.10.2023r. uczestniczyli w projekcie
„ZŁAP ODDECH W GÓRACH 2023! Zielone szkoły dla młodych krakowian”
powstałym z myślą o tym, by uczestnicy mogli choć na chwilę zmienić otoczenie,
odpocząć od miejskiego zgiełku i odetchnąć w otoczeniu pięknej, górskiej przyrody.

W ramach „Zielonej Szkoły” uczniowie przebywali w Centrum Wypoczynku JordaNova
- Gołkowice Górne niedaleko Starego Sącza.
Klimatyczna i urokliwa okolica Beskidu Sądeckiego sprzyjała ładowaniu akumulatorów w jesienne dni.
Gry i zabawy na łonie natury, piesze wycieczki w otoczeniu sosowo-modrzewiowego lasu,
szum górskiego potoku pozwoliły miło i kreatywnie spędzić kilka dni poza domem.

Podczas wyjazdu uczestnicy skorzystali z licznych atrakcji, które wypełniły im ten czas.

Warsztaty pszczelarstwa, tłoczenie papieru, wycieczka do Starego i Nowego Sącza,
spacer ścieżkami Popradzkiego Parku Krajobrazowego,
Leśne Molo, Miasteczko Galicyjskie czy Labiland – to tylko niektóre atrakcje wypełniające dni podczas tego wyjazdu.

Zajęcia sportowe, ognisko czy dyskoteki dopełniły tych pięć, wspólnie przeżytych dni.

Labiland to Rodzinny Park Rozrywki położony w malowniczej okolicy pod samą Przehybą
Został przez uczniów klas piątych zdobyty i pozwolił im uruchomić nieograniczone pokłady młodzieńczej energii.
Dzieci mogły skorzystać z szerokiej gamy atrakcji na świeżym powietrzu.
Do ich dyspozycji były: labirynt, bilard nożny, szachy i kręgle plenerowe, dmuchana ścianka wspinaczkowa,
mini park liniowy, unihokej oraz strefa juniora.

Największą frajdę sprawiła im jednak dmuchana zjeżdżalnia, do której kolejka ustawiła się błyskawicznie,
gdyż każdy chciał skorzystać z tej plenerowej atrakcji w towarzystwie kolegów i koleżanek.
Cóż, każdy jest przecież dzieckiem i chce sobie czasami pozwolić na odrobinę szaleństwa.

Pogoda ducha sprawiła, że uśmiech gościł na twarzach uczestników,
którzy spędzili wspólnie tydzień w szkole wśród drzew u podnóża Beskidu Sadeckiego.

Dziękujemy za mile spędzony czas. Z pewnością pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii.