Zostań turystą w swoim mieście – wycieczka klas trzecich

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Zostań turystą w swoim mieście – wycieczka klas trzecich

W piątek 8 października klasy trzecie udały się na wycieczkę „Krakowskie zwyczaje i tradycje” w ramach projektu „Zostań turystą w swoim mieście”. Wycieczkę rozpoczęły na dziedzińcu Collegium Maius, czekając na godzinę 11.00, kiedy to rozległa się muzyka: utwór Jana z Lublina z XVI wieku oraz pieśń akademicka Gaudeamus Igitur. Po otwarciu drzwiczek pojawił się pochód postaci historycznych m.in. królowa Jadwiga i Władysław Jagiełło.

Następnie uczniowie przeszli na Rynek, gdzie poznali zwyczaj związany z pomnikiem Adama Mickiewicza – skakanie na jednej nodze wokół pomnika, co ma przynieść szczęście w czasie egzaminu maturalnego. Postanowili wypróbować, czy i im może się przydać okrążenie pomnika na jednej nodze. Dowiedzieli się także o tradycji wykonywania szopek oraz Lajkoniku. Z Rynku uczniowie udali się ul. Grodzką pod Bramę Floriańską i Barbakan, gdzie pani przewodnik opowiedziała o Bractwie Kurkowym. W powrotną drogę udali się Traktem Królewskim pod Wawel.